Šumavanka
Stálí členové kapely

V sobotu dne 27. prosince 2003 se v němčické hospodě U Jandů uskutečnila akce při níž Dechová hudba Šumavanka   představila svou novou nahrávku " V tom dálném českém kraji."

Této akce se zúčastnili zástupci dechové hudby Mistříňanka, v jejichž novém studiu se nahrávka uskutečnila a známý jihočeský kapelník, hudební skladatel a propagátor dechové hudby Áda Školka, který má na vzniku nahrávky velkou zásluhu.

Úvodem Šumavanka zahrála několik známých skladeb ze svého repertoáru. Sál se postupně plnil až v sále nezůstalo volného místa.

Průvodcem celého programu byl náš kapelník Václav Rožboud, který postupně seznamoval publikum s průběhem celého natáčení a Šumavanka postupně přehrála všechny písničky z nové nahrávky. Celé představení vyvrcholilo křestem nového CD.

Kmotry této nahrávky se stali kapelník Mistříňanky Antonín Pavluš a kapelník Budějovické kapely Áda Školka. Křtilo se moravskou slivovicí, kterou dovezli zástupci Mistříňanky (byla opravdu dobrá - Šumavance moc chutnala). Pan Antonín Pavluš popřál nové nahrávce ať se líbí a celé české i moravské dechovce ať má stále dost vděčných posluchačů.

Pak  už se jen hrálo a tancovalo. Doufáme, že se lidem na oslavě líbilo, a že se bude líbit i nová nahrávka.

Závěrem nesmí chybět poděkování sponzorům, kteří se finančně i materiálně podíleli na vzniku CD. Jsou to firmy Praktic Pištín, Vykov a soukromý zemědělec Václav Šustr z Němčic (dodavatel výborného prasátka, které jsme na oslavě snědli). Všem děkujeme!!!!

Zpět